KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956463
nr 1395 6463
Anund Emanuel
(1859-1941), Sverige
Oljemålning, Sandhammar. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
Anund Emanuel, svensk målare född 1859 i Umeå, död 1941 i Ystad.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:53
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Anund Emanuel
Läs mer om Anund Emanuel